Jesteś tutaj: Prawo jazdy Prawo jazdy A , A2 i A1

Kurs na prawo jazdy A , A2 i A1 - Kurs

Na polskich drogach coraz częściej spotkać można ludzi poruszających się na motocyklach. Trudno się temu dziwić — tego typu pojazdy stanowią doskonałą alternatywę dla samochodów. Jazda na motocyklu ma mnóstwo zalet. To sprawdzony sposób na wygodne poruszanie się po mieście, bez obaw o stanie w korku. Jako że motocykl zostawić można niemalże wszędzie, nie trzeba obawiać się parkowania i związanych z tym kosztów lub trudności ze znalezieniem wyznaczonego miejsca. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o tym, że tego typu pojazd spala znacznie mniej niż samochód, dzięki czemu w znacznie mniejszym stopniu obciąża domowy budżet. Jeśli chcesz się zapisać na prawo jazdy A w mieście Wrocław, skorzystaj z naszej oferty!

Prawo jazdy kat. A we Wrocławiu — niezbędne formalności

Prawo jazdy kategorii A uprawnia do poruszania się na motocyklach bez ograniczenia pojemności skokowej czy silnika. Aby je uzyskać, należy mieć ukończone 24 lata lub 20 w sytuacji, gdy kierowca od co najmniej 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2. Kurs składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Jego koszt waha się od 2000 do 2400 złotych. W skład egzaminu wchodzi część teoretyczna (20 pytań z wiedzy ogólnej i 12 odnośnie kierowania motocyklem. Są to pytania testowe z 1 prawidłową odpowiedzią do wyboru) i praktyczna. Druga z nich obejmuje 6 manewrów na placu oraz co najmniej 25 minut jazdy na drodze. Przyszły kierowca musi między innymi wyprowadzić pojazd z garażu, wykonać szybki oraz wolny slalom, przejechać przez górkę oraz wykonać hamowanie awaryjne. Na egzaminie na prawo jazdy kategorii A we Wrocławiu niezbędne jest posiadanie obuwia oraz stroju motocyklowego.

Prawo jazdy kategorii A1 Wrocław — jak je uzyskać?

W naszej placówce we Wrocławiu możesz odbyć kurs na prawo jazdy A1. Jego uzyskanie umożliwia prowadzenie motocykli o pojemności do 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kw oraz stosunku mocy do masy własnej do 0,1 kW/kg. Posiadając prawo jazdy kat. A1, poruszać można się również motocyklami o mocy do 15 kW oraz pojazdami kategorii AM - są to pojazdy dwu- lub trójkołowe z silnikiem spalinowym o pojemności skokowej do 50 cm3 bądź elektrycznym o mocy nieprzekraczającej 4kW, których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Do kategorii tej zalicza się także czterokołowce lekkie, których masa jest niższa niż 350 kg, a konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Aby uzyskać uprawnienia, należy mieć ukończone 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców czy opiekuna prawnego. Kurs składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin zajęć praktycznych. Jego cena waha się od 1800 do 2250 złotych. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Druga z nich obejmuje 6 manewrów na placu oraz co najmniej 25 minut jazdy w ruchu drogowym.

Zadzwoń: 504 255 983