Jesteś tutaj: Szkolenia motocyklowe Korepetycje przygotowanie do egzaminu

Jazdy doszkalające kategoria A i A1 we Wrocławiu. Korepetycje przed egzaminem. Jazdy dla "powracających po latach".

Jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się egzaminu na prawo jazdy kategorii A lub A1? W tym celu warto skorzystać z naszej oferty na jazdy doszkalające kat. A i A1 we Wrocławiu. Z pomocą naszych instruktorów udoskonalisz najważniejsze manewry na placu i spróbujesz swoich sił w jeździe po mieście. Z naszej oferty skorzystać mogą również wszystkie osoby z miasta Wrocław, którym zależy na doskonaleniu techniki jazdy. To świetne rozwiązanie dla kierowców posiadających uprawnienia do poruszania się jednośladem, lecz mających przerwę w poruszaniu się nim. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem jazd doszkalających kat. A i A1 we Wrocławiu.

Jakie umiejętności ćwiczy się podczas jazd doszkalających kat. A i A1 we Wrocławiu?

Jakiego rodzaju umiejętności powinna mieć każda osoba chcąca zdać egzamin kategorii A lub A1? Niezwykle ważne jest to, aby po placu manewrowym poruszać się wolno, pozostając jednak cały czas w ruchu. W czasie jazd doszkalających kat. A1 prowadzonych we Wrocławiu kursanci ćwiczyć mogą między innymi zachowanie równowagi i panowanie nad pojazdem. Niezwykle cenną umiejętnością jest jazda z taką prędkością, aby wskazówka niemalże opierała się o 0 na liczniku. Podczas jazd doszkalających kat. A Wrocław ćwiczyć można również najpopularniejsze zadania egzaminacyjne - ósemkę oraz slalom. Najłatwiej jest wykonać je wówczas, gdy motor prowadzony jest niemalże wyłącznie sprzęgłem. Należy pamiętać o bardzo delikatnym wchodzeniu w zakręt. W momencie, w którym motocykl za bardzo się pochyla, należy popuścić sprzęgło. Używanie hamulca podczas wymienionych powyżej manewrów może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i bolesnej wywrotki. Taki upadek w czasie egzaminu skutkować będzie jego przerwaniem oraz uzyskaniem negatywnego wyniku. Uwaga! Manewry należy ćwiczyć z wykorzystaniem kierunkowskazów, aby nie zapomnieć o nich podczas właściwego egzaminu.

Doskonalenie jazdy po przerwie we Wrocławiu

Jak najlepiej odbudować zapomniane nawyki i poprawić technikę jazdy po krótszej lub dłuższej przerwie? Z pomocą przychodzi nasza oferta na jazdy doszkalające w mieście Wrocław. To sprawdzony sposób na to, aby przypomnieć sobie, jak wyczuć motocykl i być w stanie w pełni bezpiecznie na nim jeździć. Pierwszy krok stanowić powinno opanowanie wyważenia motocykla. W tym celu należy złożyć stopkę i obejść jednoślad dookoła, trzymając go w taki sposób, aby się nie przewrócił. Następnie złapać jedną ręką za manetkę, a drugą przytrzymać siedzenie, prowadząc motocykl do przodu i do tyłu przez kilkanaście metrów. Równie ważną umiejętnością, wymagającą przypomnienia, jest wolna jazda. Uruchom jednoślad i postaraj się poruszać nim najwolniej, jak potrafisz. Dodaj odrobinę gazu, dusząc lekko motor tylnym hamulcem i utrzymuj półsprzęgło. Dozuj poszczególne elementy w taki sposób, aby motocykl poruszał się bardzo wolno. Gdy poczujesz, że tracisz równowagę, dodaj gazu. Dzięki doskonaleniu jazdy w naszej szkole we Wrocławiu nauczysz się również wykonywać ósemki, slalom oraz hamowanie.

Oferujemy możliwość odbycia jazd dodatkowych przed egzaminem państwowym, a także jazd przypominających dla osób, które miały przerwę w poruszaniu się motocyklem lub samochodem, a chciałyby zacząć ponownie jeździć w ruchu ulicznym. Są to szkolenia dla osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdem.

Przypominamy, że posiadając prawo jazdy kat. B (sam.osobowy) można jeździć motocyklem o pojemności do 125 cm3.


Motocykl - jazdy przypominające - dla osób posiadających prawo jazdy.

100 zł/h - plac, miasto, trasa
własny motocykl
150 zł/h - plac
jazda na motocyklu ośrodka
200 zł/h - miasto, trasa


Motocykl - jazdy dodatkowe przed egzaminem kat. A1, A2, A
100 zł/h - kursanci naszego OSK
150 zł/h - pozostałe osoby
Korepetycje przed egzaminem kat.A


Zarezerwuj termin


Kliknij aby zadzwonić


Oferujemy możliwość odbycia jazd dodatkowych przed egzaminem państwowym...