Jesteś tutaj: Prawo jazdy Cennik - prawo jazdy A i A1

Cennik kursu na prawo jazdy A i A1

Ile trzeba zapłacić za prawo jazdy? Trudno w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy bowiem tutaj od kategorii oraz regionu kraju. Im większe miasto, tym z większymi kosztami należy się liczyć. Poniżej dostępne są wszystkie niezbędne informacje na temat cennika prawa jazdy kat. A oraz kat. A1 w mieście Wrocław.

Cennik prawa jazdy A1 - Wrocław

Prawo jazdy kategorii A1 uprawnia do kierowania:

  • motocyklem o pojemności skokowej silnika nie większej niż 125 cm3, mocy nie wyższej niż 11 kW oraz stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,1 kW/kg,
  • motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
  • zespołem pojazdów składającym się z pojazdu określonego dla tej kategorii i przyczepy,
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM.

Aby uzyskać tego typu uprawnienia, należy mieć ukończone 16 lat. Jeżeli chodzi o cennik prawa jazdy A1 we Wrocławiu, koszt wynosi średnio między 1100 a 1800 złotych.

Cennik prawa jazdy A - Wrocław

Prawo jazdy kategorii A uprawnia do kierowania motocyklem i motocyklem z przyczepą motocyklową o masie nieprzekraczającej masy własnej motocykla i 100 kg. Aby ukończyć prawo jazdy tej kategorii, należy mieć ukończone 18 lat i przez 2 lata posiadać prawo jazdy kategorii A2. Osoby mające 21 lat, które zdobyły kategorię A, uprawnione są do prowadzenia motocykli trójkołowych o mocy nieprzekraczającej 15 kW. W przeciwnym wypadku czekać muszą one do ukończenia 24. roku życia. Jak prezentuje się cennik prawa jazdy kat. A we Wrocławiu? Średnio za tego typu kurs należy zapłacić między 1200 a 1800 złotych. Osoby posiadające prawo jazdy niższych kategorii, takich jak A oraz A2 (uprawnia do kierowania motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW oraz stosunku mocy do masy własnej poniżej 0,2 kw/kg i motocyklem trójkołowym o mocy do 15 kW), liczyć mogą na cenę niższą o około 200-300 złotych.