Jesteś tutaj: Szkolenia motocyklowe Wrocławskie Manewry

Wrocławskie Manewry - szkolenia techniki jazdy

Zajęcia indywidualne lub w małych grupach dla osób, którym zależy na wypracowaniu prawidłowej techniki jazdy manewrowej lub doskonaleniu nabytych umiejętności. Zajęcia przy minimalnych prędkościach i z bezpieczną opieką instruktorów.

Autorski program zajęć bazujący na wiedzy i doświadczeniu instruktora z uprawnieniami państwowymi, tematyce szkoleń "Miejski Wojownik" i "Boję się przechylać" oraz doświadczeniu naszego zawodnika: https://www.facebook.com/malykris39/
Ćwiczysz na własnym motocyklu lub do dyspozycji oddajemy (wypożyczalnia motocykli):
- pit bike - MRF 140
- gymkhanowy motocykl Małego KRIS-a #39 - Kawasaki 636
- motocykle egzaminacyjne
- 125 cm3

Zajęcia odbywają się w wybrane czwartki od 17 do 20 ( Nie trzeba brać urlopu ;-) ) na asfaltowym placu na terenie WORD Wrocław - wjazd od ulicy Ziębickiej przez teren pogotowia.

Zajęcia podzieliliśmy na dwa poziomy kompleksowo obejmujące zagadnienia z techniki jazdy manewrowej oraz taktyki unikania niebezpieczeństw. Są to autorskie zadania bezpośrednio wpływające na Twoje bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po mieście i manewrowania z małą prędkością. Każde zadanie odbywa się pod opieką i kontrolą instruktora. Ograniczamy do minimum ryzyko tzw. "gleby parkingowej".

Podczas zajęć trenujemy (wybrane przykłady zadań):

Poziom pierwszy:

 • prawidłowa pozycja, w tym jazda w dosiadzie i z przeciwwagą,
 • zadania ograniczające częstą przypadłość jaką jest "ból nadgarstków",
 • jak bezpiecznie zająć "pole position", czyli manewrowanie i "przeciskanie się" miedzy samochodami w korku,
 • zawracanie oraz zwalnianie na wąskiej jezdni / drodze - jak to zrobić bez wspomagania się nogami,
 • ruszanie z miejsca przy skręconej kierownicy,
 • hamowanie na ograniczonej przestrzeni,
 • jak bezpiecznie wykonać przejazd przez nierówności,
 • jak obniżyć środek ciężkości - przykłady zadań wprowadzających do jazdy po bezdrożach (szutry, lekki teren).

Poziom drugi:

 • hamowanie awaryjne - kilka wariantów ćwiczeń absolutnie innych od tych, które znacie z kursu nauki jazdy,
 • dynamiczna zmiana kierunku jazdy - "przeciwskręt" - fakty i mity,
 • bezpieczna jazda z pasażerem - zapraszamy z własnym ;-)
 • zwalnianie w zakręcie połączone z manewrem omijania oraz awaryjnego zatrzymania się,
 • awaryjna zmiana kierunku jazdy - omijanie przeszkody, różne warianty znacząco różne ćwiczenia od tych znanych z podstawowej nauki jazdy,
 • hamowanie awaryjne w zakręcie.

Udział w bloku zajęć na obu poziomach kończymy certyfikatem uczestnictwa oraz promujemy nagrodą - niespodzianką o wartości 50 PLN.

Ze względu na indywidualny charakter zajęć oraz ograniczona liczbę uczestników prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów, poprzez kontakt telefoniczny, zgłoszenie przez pocztę mailową lub formularz Zarezerwuj termin

Płatność na konto 13 1020 5226 0000 6502 0504 2629 daje gwarancję rezerwacji miejsc na wybrany termin. Możliwość wnoszenie opłaty na miejscu podczas zajęć.
1. Manewry Wrocławskie - trzy godziny zajęć doskonalenia techniki jazdy - koszt 200 PLN/os.

Dodatkowo, na indywidualną prośbę, istnieje możliwość poprowadzenia następujących paneli tematycznych:
2. Trening jazdy "na kolanie" - indywidualne zajęcia na naszym, specjalnie przygotowanym motocyklu - koszt 200 PLN/ godzinę. Więcej na stronie KLIKNIJ TU
3. Indywidualny trening Gymkhany - indywidualne zajęcia na własnych motocyklach lub możliwość wynajęcia naszych treningowych pojazdów - koszt od 50 PLN/ godzinę.
4. Korepetycje przed egzaminem na kat. A - indywidualne zajęcia z instruktorem nauki jazdy bezpośrednio w miejscu gdzie odbywają się egzaminy. Do dyspozycji przekazujemy wszystkie egzaminacyjne motocykle, w tym również obniżoną Yamahę (sprawdzona na kursantce 153 cm wzrostu) - koszt 100 PLN/godzinę.
5. Indywidualne zajęcia na PIT BIKE - trening slide-ów, kontrola uślizgów, panowanie nad motocyklem w warunkach zmniejszonej przyczepności - koszt 150 PLN / godzinę.
6. Indywidualne konsultacje wybranych technik oraz taktyk motocyklowych. Doskonała opcja dla osób, którym zależy na rozwiązaniu problemów pojawiających się podczas jazdy motocyklem.

Czwartkowe, cykliczne zajęcia na placu egzaminacyjnym WORD Wrocław w godzinach 17-20.

Kliknij w przycisk aby pobrać opis i cennik szkolenia.


Wrocławskie manewry


Kliknij aby zadzwonić


Zarezerwuj termin i zapisz się na szkolenie

Zajęcia indywidualne lub w małych grupach dla osób, którym zależy na wypracowaniu prawidłowej techniki jazdy lub doskonaleniu nabytych umiejętności. Zajęcia przy minimalnych prędkościach i z bezpieczną opieką trenerów